Zamilovaná do kreténa~1.kap.

23. srpna 2014 v 22:14 | Nessa |  Dramione
Dramione - Zamilovaná do kreténa
~kapitola první~

Už strašně dlouho jsem chtěla napsat tuto povídku. Měla to být jednorázovka, no mám popsané 2 A4 a ještě to ani nezačalo. Doufám, že se bude líbit. Pište komentáře.

Už skoro běžela, aby stihla vlak do Školy čar a kouzel. Na poslední chvíli se rozhodla dokončit sedmý ročník. Zjistila, že nemá proč zůstávat. Dostala sice pracovní nabídku od ministerstva ale tu odmítla, Harry má spoustu práce s napravením škod vzniklé válkou. A Ron? S ním se ošklivě pohádala a rozešli se.
Konečně dorazila na nástupiště devět a tři čtvrtě. Rozhlédla se kolem sebe, viděla jen pár studentů, kteří pomalu nastupovaly do Bradavického expresu. Nebylo to jako kdysi, kdy se musela tlačit do vlaku a rychle zabrat volné kupé. "Hermiono, Hermiono!" volala na ní Ginny. "Ty jsi nakonec přišla. Jsem ráda, že jsi tu." vychrlila na ní. "Nemám proč tu zůstávat, a navíc Bradavice jsou jako můj druhý domov, chci si užít těch pár posledních měsíců tam." Obě se posadili k Nevillovy, který vyprávěl, jak pomohl přemoct Voldemorta. Než se nadáli, byly v Bradavicích. Už se setmělo a kočáry taženými testrály je dopravili na hrad.
Při večeři si vzala slovo ředitelka McGonagallová, jak to dřív dělával Brumbál. A také oznámila exkurzi "Všichni zájemci o exkurzi do Kruvalu, at se zapíší u pana Filche.". Zájemců bylo mnoho, ale mohlo jet jen pět studentů. To se ale dozví až při zítřejší večeři. Hermiona se samozřejmě zapsala spolu s Ginny.
Obě dívky byly už zabydleny ve svém pokoji a chystaly se ke spánku. Už ležely ve svých postelích, světlo bylo zhasnuté, nastalo ticho, které však prolomila Hermiona "Víš co je divné?" "Hmmm…" zavrčela na ní Gin, "Chybí tu Malfoy. Né, že by mi nějak moc chyběl. Ale šest let tu je a najednou tu není, ty jeho posměšky a úšklebky. Jsem si na něho zvykla. Vím co všechno udělal a taky vím, že jsem se asi zbláznila." "Kdyby tu byl, tak bys na něj teď nadávala a říkala opak." "No jo… Dobrou." "Dobrou a hezké sny o Mal..." nestačila to doříct "Ginny! To není sranda!"
Snídaně probíhala v klidu až do té doby, kdy se otevřely dveře a on vstoupil do Velké síně. Snad všechny oči v místnosti se upíraly na něj. "Ten malý zmijozelský bastard." mumlala si pro sebe. "Vidíš, už na něj nadáváš." ozvala se Ginny s chichotem. Ale nevypadal jako starý Malfoy, neměl no nahoru, ani ledovou tvář, dokonce ani zlost v očích. Vypadal tak nějak smutně. A to bylo to, co právě Hermionu zaujalo. Rozhlédl se po síni a posadil se ke zmijozelskému stolu ale na druhý konec, než seděli jeho spolužáci. "Z populárního Draca Malfoye na trosku." vysmívala se Levandule. "Sklapni Levandule!" zakřičela Hermiona tak, že si zasloužila pohledy svých spolužáků na své maličkosti, včetně jeho. "Nemůžeš se smířit s tím, že Ronald je ted můj, co Hermiono?" ohradila se Levandule. "Co sem zatahuješ Rona?" řekla a zatnula ruce v pěst.
Vstala od stolu, celá rudá zlostí, ani pořádně nevěděla co jí tak naštvalo a odešla. "Levandule tos nemusela." řekla Ginny a běžela za svou kamarádkou. "Kašli na ni, však víš, jaká je." Utěšovala ji, Hermiona ji věnovala nechápavý pohled, "Počkat, tys nevěděla, že ona a Ron…? " Hermiona se posadila na schody a tvář schovala do dlaní. "Potřebuju být sama. Ginny, prosím." "Tak dobře, já tedy půjdu, ale jsem tu vždy pro tebe, ano?" "Děkuju ti."
Byla sotva deset minut sama, najednou se před ní objevil on, vysoký, štíhlý blondák. Stál tam nad ní, chtěl jí snad něco říct? Když si uvědomila, že nad ní stojí, zvedla k němu hlavu. "Přišel sis kopnout? Jen do toho. Máš možnost, tak dělěj!" "Nepřišel jsem tě urážet, Grangerová." "Tak co tu děláš, Malfoyi?" "Já jen…Je to pro mě těžké. Děkuju, za to, žes mě bránila u snídaně a taky ti chci říct, že už to dělat nemusíš. Zasloužím si to." "Nezasloužíš… Nemůžeš za to, že ses stal smrtijedem, nemůžeš za to, že si tě Pán zla vybral. Nemůžeš za to, že ses snažil přežit. Nechtějí si přiznat, že by udělali to samé, kdyby byli ve tvé situaci." "Jsem rád, že to vidíš takhle, ale nevíš co jsem za tu dobu udělal." "Měli bychom jít, nerada bych přišla na hodinu pozdě jen kvůli kecání s tebou." "Přece jenom se něco nezměnilo. Stará, dobrá Grangerová." "I já se změnila, Malfoyi. Už to, že tu s tebou stojím a nepraštila tě knížkou po hlavě." "Pravda…Tak utíkej, ať nepřijdeš pozdě." "Ty nejdeš? Pokud vím, máme stejnou první hodinu." "Nechci vědět, jak to víš. Musím jít za ředitelkou, chce něco probrat." A s těmito slovy odešel. Nemohla tomu uvěřit, její špatná nálada ze snídaně je pryč. Rychlým krokem šla do svého pokoje si vzít učebnici na hodinu lektvarů. Jako první i druhá, třetí, čtvrtá, pátá hodina uběhla rychle. Ani poslední hodiny s obědem neuplynuly nějak zvlášt pomalu.
Draco přemýšlel, co po něm ředitelka může chtít. Než na něco mohl přijít, už stál před velkými dveřmi, na které zaklepal. Dveře se otevřely a on vešel. "Posaďte se pane Malfoyi. Jsem ráda, že jste se rozhodl dostudovat i přestože to nemáte za potřebí. Ale přejdu rovnou k věci. Určitě víte o exkurzi do Kravalu." "Ano, slyšel jsem o tom." "Dobře tedy, potřebuji, aby jste jel." "Potřebujete? Já myslel, že je to dobrovolné." "Ale ne pro vás. Máte jedinečnou znalost černé magie a také obraně proti ní. Takového studenta jen tak nenajdete." "Na co přesně mě potřebujete." "Povede čtveřici studentů, tedy utvoříte tým. A vás pět bude soutěžit proti Kruvalskému týmu." " Já a vést někoho? Vždyť mě nebudou poslouchat, všichni ve mě vidí jen to nejhorší!" "Slečna Grangerová očividně ne. Nemáte na výběr. Můžete jít. Více informací se dozvíte na místě. Hezký den."

"Já a vést někoho? Co si ta ženská myslí?" mumlal si Draco pro sebe. Jako první i druhá, třetí, čtvrtá, pátá hodina uběhla rychle. Ani poslední hodiny s obědem neuplynuly nějak zvlášť pomalu. Nastal čas večeře. McGonagallová oznámila pět jmén: Antony Goldstein (Havraspár), Hannah Abbottová (Mrzimor), Ginny Weaslyová, Hermiona Grangerová a Draco Malfoy. Reakce na bývalého smrtijeda nebyla nijak lichotivá. Ani on nebyl nějak štastný a to ještě nevěděli, že bude jejich takzvaný "kapitán".

Pokračování příště...


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená kolej? :)

Zmijozel 72% (36)
Havraspár 6% (3)
Mrzimor 4% (2)
Nebelvír 18% (9)

Komentáře

1 jks jks | 30. srpna 2014 v 13:12 | Reagovat

užasný, suprový boží
:3

2 Phoenix Phoenix | Web | 30. září 2014 v 21:40 | Reagovat

Fakt žeru Dramione! :) A dokonce i Feltson... :) Ach jo, oni dva jsou parádní pár. O:)

3 WaclawS WaclawS | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:20 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na weareinthemadworld.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

4 ZdenekJ ZdenekJ | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:17 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama